Autor Wątek: REGULAMIN  (Przeczytany 16397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam A. Pszczolkowski

  • sekretarz Komisji Wywodowej
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 12437
  • Podziękuj: 180
REGULAMIN
« dnia: Środa, 15 Lis 2017, 22:54:46 »
REGULAMIN FORUM ZWIĄZKU SZLACHTY POLSKIEJ

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Właścicielem Forum jest Związek Szlachty Polskiej.
2. Zasady funkcjonowania oraz zakres i warunki korzystania z Forum Związku Szlachty Polskiej [dalej: Forum] określa niniejszy Regulamin.
3. Warunkiem korzystania z Forum jest zapoznanie się treścią regulaminu oraz jego akceptacja.
4. Forum jest miejscem wymiany myśli pomiędzy Użytkownikami na tematy związane między innymi z historią, jej naukami pomocniczymi (zwłaszcza heraldyką i genealogią), sztuką, kulturą, architekturą, prawem a w szczególności ze szlachtą polską, jak tez aktualnymi wydarzeniami z Polski i na świecie, oraz wydarzeniami i sprawami dotyczącymi Związku Szlachty Polskiej.
5. Forum nie służy do dyskusji o bieżącej polityce.
6. Użytkownikami Forum mogą być członkowie Związku Szlachty Polskiej, jak i osoby sympatyzujące ze stowarzyszeniem, lub pragnące je obserwować.
7. Dla uzyskania statusu Obserwatora należy się zarejestrować na Forum, ujawniając swoje prawdziwe imię i nazwisko w wyświetlanym profilu użytkownika.
8. Dla uzyskania statusu Sympatyka, oprócz spełnienia warunków dla Obserwatora, wymagana jest autoprezentacja, bądź osobiste uczestnictwo w spotkaniach organizowanych przez władze bądź oddziały Związku Szlachty Polskiej.
9. Użytkownicy Forum będący Członkami Związku Szlachty Polskiej mają prawo uczestnictwa w działach wewnętrznych Forum, niedostępnych dla Sympatyków i Obserwatorów.
10. Forum posiada działy techniczne, do których dostęp  mają tylko Administratorzy i Moderatorzy oraz członkowie Komisji Wywodowej.
11. Administracja Forum nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wypowiedzi Użytkowników, ale ma możliwość ingerencji jeżeli uzna, że zostały przekroczone zasady moralne  lub etyczne.
12. Użytkownik z chwilą zamieszczenia na Forum wpisów, załączników, bądź innych materiałów, udziela właścicielowi Forum niewyłącznej, bezpłatnej licencji na ich powielanie, utrwalanie lub usuwanie.

II. OBOWIĄZKI I ODPOWIEDZIALNOŚĆ UŻYTKOWNIKÓW FORUM
1. Wpisy i inne materiały stanowią odzwierciedlenie wyłącznych opinii i poglądów Użytkownika, który je zamieścił w ramach Forum.
2. Od Użytkowników wymagane jest zachowanie kultury wypowiedzi i postępowanie zgodnie z zasadami netykiety. Patrz:
http://www.irc.pl/netykieta
3. Zabronione jest umieszczanie na  Forum jakichkolwiek wpisów lub innych materiałów sprzecznych z prawem, mających na celu jego obejście lub niezgodnych z dobrymi obyczajami oraz zasadami współżycia społecznego, a w szczególności obraźliwych, wulgarnych, obscenicznych, nawołujących do agresji, oszczerczych, zawierających groźby, nieetycznych, obrażających uczucia lub godzących we własność osób trzecich, a także naruszające dobra osobiste.
 
III. OBOWIĄZKI I UPRAWNIENIA ADMINISTRATORÓW I MODERATORÓW
1. Forum jest zarządzane przez Administratorów i Moderatorów.
2. Administratorzy powoływani są przez właściciela Forum.
3. Moderatorzy powoływani są przez Administratorów.
4. Obowiązkiem Administratorów jest przyjmowanie nowych Użytkowników, nadawanie im stosownego statusu na Forum oraz blokowanie kont Użytkowników naruszających zasady Regulaminu.
5. Moderatorzy:
a. czuwają nad przestrzeganiem Regulaminu Forum,
b. dbają o sprawne działanie Forum,
c. interweniują w przypadkach naruszania Regulaminu,
d. stosują środki dyscyplinujące, zawarte w tym Regulaminie,
e. usuwają niedozwolone Regulaminem wpisy i wątki bez uprzedzenia, jeśli uznają to za niezbędne.
6. Członkowie Zarządu Głównego Związku Szlachty Polskiej i Administratorzy Forum mają także prawo wykonywać zadania Moderatorów.

IV. SYSTEM DYSCYPLINUJĄCY
1. W przypadku niestosowania się Użytkownika Forum do regulaminu, Moderatorzy mają prawo i obowiązek zastosować środki dyscyplinujące:
a. ogólne przypomnienie o zasadach obowiązujących w odniesieniu do konkretnej sytuacji ich naruszenia przez Użytkownika,
b. uprzejma prośba o stosowanie zasad skierowana imiennie do niezdyscyplinowanego Użytkownika,
c. ostrzeżenie skierowane imiennie do niezdyscyplinowanego Użytkownika,
d. blokada konta od 1 tygodnia do 3 miesięcy.
2. Środki dyscyplinujące dostępne Administratorom Forum
a. zablokowanie na czas nieograniczony, po trzykrotnej blokadzie konta w ciągu 12 miesięcy,
b. natychmiastowe zablokowanie dostępu do Forum na czas nieograniczony lub usunięcie z Forum bez ostrzeżenia, w wyjątkowych przypadkach.

V. SHOUT BOX
Shout Box zwany potocznie „wrzaskunem", czyli okienko do krótkich wiadomości, znajduje się w lewym, górnym rogu na stronie głównej Forum służy wyłącznie do komunikatów Administracji, a jego użytkowanie przez innych Użytkowników jest zależne od Właściciela Forum.

VI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
2. Regulamin jest dostępny na stronie Forum.
3. Regulamin może ulec zmianie, o czym Użytkownicy zostaną powiadomieni stosownym komunikatem.
« Ostatnia zmiana: Piątek, 09 Lis 2018, 22:34:16 wysłana przez Adam A. Pszczolkowski »
From Masovia with love!