Autor Wątek: Spotkania oddzialu warszawskiego - I polrocze 2017  (Przeczytany 18469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam A. Pszczolkowski

  • sekretarz Komisji Wywodowej
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 12633
  • Podziękuj: 189
Spotkania oddzialu warszawskiego - I polrocze 2017
« dnia: Czwartek, 19 Sty 2017, 23:09:17 »
Zarząd Oddziału Warszawskiego Związku Szlachty Polskiej

serdecznie zaprasza na pierwsze w nowym roku spotkanie Członków Oddziału, które odbędzie się
dnia 21.01.2017 r. (sobota) o godzinie 11.00 w Klubie Kultury na Saskiej Kępie,
przy ul. Brukselskiej 23 w Warszawie.

 
Podczas spotkania, ksiądz Roman Kneblewski wygłosi prelekcję zatytułowaną:
„Sarmacki Zew”

 
Szanowni Państwo, ksiądz Prałat jest Proboszczem Parafii Rzymsko-katolickiej
pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, jest kapelanem warszawskiej Studenckiej Korporacji „Sarmatia”.
Jego patriotyczne żarliwe kazania są pod ciągłym atakiem dziennikarzy Gazety Wyborczej i Newsweeka.

 

Sam o sobie pisze tak:

„Urodziłem się w dzień św. Dobrego Łotra, czyli 26 marca, Roku Pańskiego 1952 w Bydgoszczy, z ojca Feliksa i matki Marty z Folczyńskich. Zanim jednak to nastąpiło, zostałem byłem poczęty w Ciechocinku, gdzie moi rodzice wraz z paroma zaprzyjaźnionymi małżeństwami bawili na wywczasach, zatrzymawszy się w dworku "Swoboda" przy ulicy Widok. Tato mój szalał z radości i wszystkim się chwalił, że Tusia (jak zwykło się nazywać moją mamę) jest w stanie błogosławionym. Pojawiłem się mianowicie kilka lat po śmierci mojej siostry, Renaty Marii, gdy rodzice stracili już byli nadzieję na potomstwo. Toteż praktycznie rzecz biorąc, jestem jedynakiem.„

Będziemy gościć jak widać dowcipnego erudytę . Wykład „Sarmacki Zew” kierowany do potomków szlachty polskiej przez takiego mówcę obiecuje wielce ciekawe dla nas przesłanie i tak naprawdę nie wiem czy z uśmiechem zaczepne, czy z pogrożeniem palca.

Serdecznie zapraszam na to ciekawie zapowiadające się spotkanie, wszystkich członków i sympatyków Związku Szlachty Polskiej wraz z rodzinami.

W sprawach informacyjno -organizacyjnych pozostaję do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 605 625 855.

Michał Korsak
Sekretarz Zarządu
Oddziału Warszawskiego Związku Szlachty Polskiej
------

Prelegant nie dotarl - w jego miesce wystapienia Adama A. Pszczolkowskiego - Elementy szlacheckiej wyobrazni.
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 16 Lis 2017, 14:54:50 wysłana przez Adam A. Pszczolkowski »
From Masovia with love!

Offline Adam A. Pszczolkowski

  • sekretarz Komisji Wywodowej
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 12633
  • Podziękuj: 189
Odp: Spotkania oddzialu warszawskiego - I polrocze 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Sobota, 18 Lut 2017, 10:16:20 »
Zarząd Oddziału Warszawskiego Związku Szlachty Polskiej
serdecznie zapraszam na spotkanie Członków Oddziału Warszawskiego, które odbędzie się
dnia 25.02.2017 r. (sobota) o godzinie 11.00 w Klubie Kultury na Saskiej Kępie,
przy ul. Brukselskiej 23 w Warszawie
.
 

Szanowni Państwo, któż z nas nie zna tego wiersza !
 
"Znasz Ordona, czy widzisz, gdzie jest?" - "Jenerale,
 Czy go znam? - Tam stał zawsze, to działo kierował.
 Nie widzę - znajdę - dojrzę! - śród dymu się schował:
 Lecz śród najgęstszych kłębów dymu ileż razy
 Widziałem rękę jego, dającą rozkazy. -
 Widzę go znowu, - widzę rękę - błyskawicę,
 Wywija, grozi wrogom, trzyma palną świecę,
 Biorą go - zginął - o nie, - skoczył w dół, - do lochów"!
"Dobrze - rzecze Jenerał - nie odda im prochów".
 
 
 
Konstanty Julian Ordon oczywiście nie zginął na szańcach Woli podczas Powstania Listopadowego. Był niezwykłym żołnierzem, człowiekiem - idealistą ? Całym swoim dalszym życiem świadczył, że wolnośc ludzi jest jemu celem najwyższym .
 
Jak to było z Ordonem opowie podczas spotkania pan Artur Nadolski w swojej prelekcji zatytułowanej
"Tragedia Ordona i jego reduty"
Pan Artur Nadolski jest Prezesem Stowarzyszenia Reduty Ordona tak więc opowieśc nie zakończy się na śmierci bohatera poematu Mickiewicza. Dostaniemy pełen obraz walki wspaniałych ludzi z bezdusznością, głupotą i niszczycielską działalnością urzędników Warszawy. Walki o to , aby symbole bohaterskiej walki o niepodległość Polski nie zostały bezpowrotnie zniszczone i przykryte betonem budynków i ziemia sprzedaną deweloperom zaślepionych pieniędzmi z krajów muzułmańskich .

Serdecznie zapraszam na to ciekawie zapowiadające się spotkanie, wszystkich członków i sympatyków Związku Szlachty Polskiej wraz z rodzinami.

W sprawach informacyjno -organizacyjnych pozostaję do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 605 625 855.

Michał Korsak
Sekretarz Zarządu
Oddziału Warszawskiego Związku Szlachty Polskiej
From Masovia with love!

Offline Adam A. Pszczolkowski

  • sekretarz Komisji Wywodowej
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 12633
  • Podziękuj: 189
Odp: Spotkania oddzialu warszawskiego - I polrocze 2017
« Odpowiedź #2 dnia: Czwartek, 16 Mar 2017, 12:02:07 »
Zarząd Oddziału Warszawskiego Związku Szlachty Polskiej
serdecznie zaprasza na spotkanie, które odbędzie się
dnia 18 marca 2017 r. (sobota) o godzinie 11.00
w Klubie Kultury na Saskiej Kępie,
przy ul. Brukselskiej 23 w Warszawie.

Szanowni Państwo,

prelegentem naszym będzie wszystkim znany dr Łukasz Lubicz Łapiński historyk IPN w Białymstoku, Prezes oddziału ZSzP w Białymstoku, genealog wykorzystujący w swoich pracach badania genetyczne. Zaskoczył mnie jednak, że genealogia kazachskich rodzin będzie tylko dodatkiem w jego opowieści o pobycie na uniwersytecie w Kazachstanie.

Co Łukasza tak ujęło ? Jakimi spostrzeżeniami chce się z nami podzielić ? Może podpowie nam tytuł Jego prelekcji

„Jurta, kumys i step -  obrazki z dawnego i współczesnego Kazachstanu”

 
Co pod takim jowialnym tytułem można schować ? A no zobaczymy !

 
Serdecznie zapraszam na to ciekawie zapowiadające się spotkanie, wszystkich członków i sympatyków Związku Szlachty Polskiej wraz z rodzinami.

W sprawach informacyjno-organizacyjnych pozostaję do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 605 625 855.

Michał Korsak
Sekretarz Zarządu
Oddziału Warszawskiego Związku Szlachty Polskiej
From Masovia with love!

Offline Adam A. Pszczolkowski

  • sekretarz Komisji Wywodowej
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 12633
  • Podziękuj: 189
Re : Spotkania oddzialu warszawskiego - I polrocze 2017
« Odpowiedź #3 dnia: Niedziela, 09 Kwi 2017, 20:20:06 »
Wielmożni Państwo

W dniu 11 kwietnia 2017 r o godzinie 17.30
w siedzibie Domu Pielgrzyma Amicus przy ul Hozjusza 2


odbędzie się spotkanie wielkanocne Oddziału Warszawskiego ZSzP i
 Chorągwi Mazowieckiej Stowarzyszenia Potomków Sejmu Wielkiego.
Prosimy tradycyjnie o pomoc zorganizowaniu stołu wielkanocnego.
Przeprowadzona zostanie zbiórka słodyczy dla ubogich dzieci.
Serdecznie zapraszamy nie tylko Członkow obu Organizacji, ale Przyjaciół i Sympatyków.
z wyrazami szacunku
Iwona Zawisza-Chrzanowska
Konsultant ZSzP do spraw Integracji Członkowskiej i Międzyśrodowiskowej
tel 662 549 616
From Masovia with love!

Offline Michał Korsak

  • Sympatyk
  • ***
  • Wiadomości: 4592
  • Podziękuj: 142
  • Skromność dziedziczną wadą Korsaków
Re : Spotkania oddzialu warszawskiego - I polrocze 2017
« Odpowiedź #4 dnia: Środa, 12 Kwi 2017, 10:42:47 »
Zarząd Oddziału Warszawskiego Związku Szlachty Polskiej
serdecznie zapraszam na spotkanie Członków Oddziału Warszawskiego, które odbędzie się
dnia . 22kwietnia (sobota) o godzinie 11.00 w Klubie Kultury na Saskiej Kępie,
przy ul. Brukselskiej 23 w Warszawie.


Szanowni Państwo,

prelegentem naszym sekretarz Oddziału Warszawskiego Michał Korsak, który opowie Państwu o Gospodarce Pasiecznej dawniej i dziś

Nie wielu z Państwa wie,że oprócz tego ,że posiadam pasiekę to jestem absolwentem Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli.

Chciałbym wprowadzić słuchaczy w niezmiernie interesujący świat rodziny pszczelej , opowiedzieć o różnicach i podejściu do hodowli pszczół jaka się odbyła na przestrzeni wieków, a szczególnie w ostatnich dziesięcioleci. Spróbuje również odpowiedzieć kto jest odpowiedzialny za wymieranie pszczół .

Opowiem tez o rodzajach miodu patrząc z innej perspektywy niż pochodzenie z nektaru poszczególnych roślin.


Serdecznie zapraszam na to ciekawie zapowiadające się spotkanie, wszystkich członków i sympatyków Związku Szlachty Polskiej wraz z rodzinami.

W sprawach informacyjno -organizacyjnych pozostaję do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 605 625 855.

Przypominam o jutrzejszym spotkaniu z okazji Świąt Wielkanocnych "jajeczko" 11 kwietnia o godzinie 17.30 w domu Amicus na ul Hozjusza 2

Michał Korsak
Sekretarz Zarządu
Oddziału Warszawskiego Związku Szlachty Polskiej
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 11 Maj 2017, 13:14:52 wysłana przez Adam A. Pszczolkowski »
Michał Korsak

Offline Adam A. Pszczolkowski

  • sekretarz Komisji Wywodowej
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 12633
  • Podziękuj: 189
Re : Spotkania oddzialu warszawskiego - I polrocze 2017
« Odpowiedź #5 dnia: Czwartek, 11 Maj 2017, 13:14:21 »
Zarząd Oddziału Warszawskiego Związku Szlachty Polskiej
serdecznie zapraszam na spotkanie Członków Oddziału Warszawskiego, które odbędzie się
dnia . 13 maja (sobota) 2017 roku o godzinie 11.00 w Klubie Kultury na Saskiej Kępie,
przy ul. Brukselskiej 23 w Warszawie.


Szanowni Państwo,

spotkanie majowe będzie nietypowe, bo oto zapraszamy na prezentację filmu pod tytułem „Litewskie drogi Potopu” oraz spotkanie z jego autorem, znanym reżyserem dokumentalistą Tadeuszem Bystramem.

Jest to w niezwykle osobisty film autora i reżysera filmu, gdyż w majątku Bystrampol rodowym majatku Bystramów Henryk Sienkiewicz pisał "Potop". Pisarz był zaprzyjaźniony z ówczesnym właścicielem majątku - Władysławem Bystramem. Pewnego lata na zaproszenie Przyjaciela przyjechał do jego dworu. Dzięki temu poznał pobliską okolicę, ziemię upicką i Laudę, które stały się miejscem wielu ważnych zdarzeń "Potopu". Tu, w pobliskiej miejscowości Wodokty rozgrywa się pierwsza scena powieści (wizyta Kmicica u Oleńki), a w niedalekiej Upicie, w kościele, ma miejsce scena finałowa (rehabilitacja Kmicica). Prototypów bohaterów powieści też szukał autor w okolicach.

Ta historia rodzinna posłużyła Tadeuszowi Bystramowi za kanwę filmowej opowieści .

Serdecznie zapraszam na to ciekawie zapowiadające się spotkanie, wszystkich członków i sympatyków Związku Szlachty Polskiej wraz z rodzinami.

W sprawach informacyjno -organizacyjnych pozostaję do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 605 625 855.

Michał Korsak
Sekretarz Zarządu
Oddziału Warszawskiego Związku Szlachty Polskiej
From Masovia with love!